Menu
FarmVanLife
Ürünler
Sepetim
Hesabım
Sidebar

Filtre Kahve Nedir, Nasıl Yapılır?

Günümüz popüler kahvelerinden filtre kahve nedir, nasıl yapılır? Öğütülmüş kahveyi sıcak su ile filtreden geçirerek hazırlanan bir kahve türü. Bu yöntemle demlenen kahve, temiz ve berrak bir tada sahiptir ve kahve çekirdeklerinin doğal aromalarını ortaya çıkarır. Filtre kahve, espresso gibi yöntemlerden farklı olarak daha hafif ve daha az yoğun bir içecek sunar.
Şimdi Oku

Yaz Aylarında İçilebilecek Kahveler

Havalar biraz biraz ısınmaya başladığına göre Iced Latte'den Frappe'ye yaz aylarında içilebilecek kahveler listemiz sizler için gelsin. Yazın serinlemek için en ideal yollardan biri şüphesiz soğuk kahveler. Süt, buz ve çeşitli aromalarla hazırlanan enfes yaz kahveleri size yazın ortasında baharı yaşatacak, bir taraftan içinizi serinletirken diğer taraftan yeni hayaller kurdurtacak. Gelin, yaz kahvelerine birlikte bakalım.
Şimdi Oku

Karavan Kahve Ekipmanları

Yeni yerler keşfetmeyi seven ve evini sırtında taşımayı alışkanlık haline getiren karavancılar için karavan kahve ekipmanları listesi burada. Deniz kıyısında bir gün batımını izlerken ya da uzun bir günün başlangıcını hoş bir tat ve kokuyla taçlandırmak isterken en çok ihtiyaç duyduğunuz şeylerden biri kahve. Kahve makinelerinden kahve değirmenlerine, kahve yedek parçalarına hepsi bu yazımızda.
Şimdi Oku

Ankara’nın En Güzel Kahve Dükkânları

Başkent Ankara, sadece bilim, sanat ve edebiyatı ile değil, aynı zamanda, uğrak kahve dükkânları ile de öne çıkıyor. Mesai sonrası ya da bir hafta sonu yağmurlu veya güneşli bir günde nitelikli kahve içip keyif yapabileceğiniz Ankara'nın en güzel kahve dükkânlarını sizin için derledik. Mis gibi kavrulmuş kahve kokusu, sıcak veya soğuk demlenmiş kahve çekirdekleri burada.
Şimdi Oku

Soğuk Kahve Tarifi: Nasıl Yapılır?

Soğuk kahve tarifi, nasıl yapılır? Soğuk kahve, kahve çekirdeklerinin çeşitli yöntemlerle demlenmesi ve soğutulmasıyla elde edilen bir içecek. Genellikle sıcak su veya buharla hazırlanmış kahve önce soğutulur, ardından buz veya buz parçaları ile servis edilir. Soğuk kahve nedir, nasıl yapılır, soğuk kahve demleme yöntemleri nelerdir, soğuk kahve tarihi ve popüler soğuk kahve mekânları bu yazımızda.
Şimdi Oku

İstanbul’da Popüler Kitap Kafeler

Kendinizi iyi hissetmenizi sağlayan birçok güzelliği içinde barındıran İstanbul, popüler kitap kafeler bakımından da oldukça zengin. Hem yerli hem de yabancı kitapları okuma, satın alma ve hatta takas etme imkânı sunan İstanbul'un kitap kafeleri, sakin bir ortamda kahve veya çaylarınızı yudumlama fırsatı da sağlıyor. İstanbul'un farklı semtlerinde bulunan bu kitap kafeleri yazımızda mercek altına aldık.
Şimdi Oku

Kapsül Kahve Nedir, Nasıl Yapılır?

Kapsül kahve, önceden öğütülmüş kahve çekirdeklerinin tek kullanımlık plastik veya alüminyum kapsül içinde saklanmasıyla yapılan kahve türü. Kapsül kahveler, özellikle pratik ve hızlı bir kahve çözümü olarak oldukça popüler. Bu yazımızda, kapsül kahve nedir, ne değildir, evde kapsül kahve nasıl yapılır, kapsül kahve makineleri neler, kapsül kahveler sağlıklı mı sorularını cevaplıyoruz.
Şimdi Oku

Nitelikli Kahve Dükkânı Nedir?

Nitelikli kahve dükkânı, kaliteli kahve çekirdekleri ve özel kahve içecekleri sunan mekânları tanımlamak için kullanılıyor. Kahve tutkunlarının favorisi olan bu kahve dükkânları kahve içmeye gelen müşteriler için olduğu kadar kahve ile ilgili farklı lezzetleri, kavurma tekniklerini deneyimlemek isteyenler için de özel mekânlar. Nitelikli kahve dükkânı özellikleri, dünyadan nitelikli kahve dükkânı örnekleri bu yazımızda.
Şimdi Oku

Pink Latte Nedir, Nasıl Yapılır?

Pembe latte olarak da bilinen pink latte nedir, nasıl yapılır? Geleneksel kahveden farklı olarak kafeinsiz ve süt bazlı bir içecektir. Dışarıda bir mekânda tüketebileceğiniz gibi evde kendi başınıza hazırlayabileceğiniz pink latte, rengini ve aromasını içerdiği doğal bitki özlerinden alıyor. Süt yoğun popüler pink lattenin neler içerdiğini ve nasıl yapıldığını merak ediyorsanız, sizi yazımızı okumaya çağırıyoruz.
Şimdi Oku

Kafeinsiz Kahve Nasıl Yapılır, Tadı Nasıl?

Kahve tutkunlarının "kafeinsiz kahve nasıl yapılır?" sorusunun cevabını merak etttiğini biliyoruz. Peki, kafeinsiz kahvenin tadı nasıl? Kafeinsiz kahveyi kafeinli kahveden ayırt etmek bazıları için zor olsa da son zamanlarda kafeinsiz kahve talebinin arttığını söyleyebiliriz. Çeşitli yöntemler kullanılarak elde edilen kafeinsiz kahve, meraklıları kadar kafeine duyarlı insanlar, emziren anneler arasında da yaygın.
Şimdi Oku

Doğal Bitki Gübresi Kahve Telvesi

Kahve telvesi, doğal bitki gübresi olarak kullanılabilir. Azot, fosfor, potasyum, magnezyum içeren kahve telvesi bitkiler için çokça faydalı. Yanlış duymadınız! Fakat kahveyi bitki gübresi olarak kullanmadan önce dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var. Bu kez, "kahve telvesi nedir?" sorusuna, kahve telvesinin nasıl doğal bitki gübresi olarak kullanılabileceğine ve toprağa uygulama öncesi neler yapılması gerektiğine değindik.
Şimdi Oku

Kahvenin Tarihi: Kahveyi Türkler Mi Buldu?

Kahvenin tarihi, her geçen gün popülerleşen kahve ile birlikte daha da merak edilir, araştırılır hale geldi. Peki, kahveyi Türkler mi buldu? Öyle ya, Türk kahvesi diye bir şey olduğuna göre Türkler'in kahvenin tarihinde önemli bir rolü olmalı diye düşünebilirsiniz. Kahvenin keşfine ve kahvenin tarihsel yolculuğuna dair bu yazıda "kahveyi kim buldu?" sorusunu gelin birlikte cevaplayalım.
Şimdi Oku

Doğada Kahve Keyfi: Neden, Nasıl?

Doğada kahve keyfi, insanlar için rahatlatıcı ve keyifli bir deneyim sunar. Doğanın güzellikleri arasında huzurla kahve içmek stresi azaltır. Zihinsel rahatlama başta olmak üzere insana iyi gelen mucizelerle dolu doğada kahve içme keyfi, aslında kolayca ulaşabileceğiniz bir eylem. Bu kez, doğa ve kahvenin tadını birlikte çıkarabileceğiniz doğada kahve keyfinin olumlu etkilerine ve nasıl yapılabileceğine değiniyoruz.
Şimdi Oku

Türk Kahvesi Mi, Filtre Kahve Mi?

"Türk kahvesi mi, filtre kahve mi?" sorusunun cevabı kişiden kişiye değişir. Türk kahvesi ve filtre kahve farklı özelliklere sahiptir. İnsanların damak zevklerine, kafein beklentilerine ve kültürel alışkanlıklarına göre tercihleri değişecektir. Türk kahvesi genellikle ince öğütülmüş kahve çekirdekleri ile yapılan bir kahve türü iken filtre kahve daha kalın öğütülmüş kahve çekirdekleri kullanılarak hazırlanır.
Şimdi Oku

Kahve Temalı Kitaplar: Kitap ve Kahve

Kahve temalı kitaplar, özellikle kitap ve kahve birbiri ile uyumlu iki aşığa dönüştüğünden beri daha çok ilgi görmeye ve okunmaya başladılar. Ayrıca, kitap ve kahve, birçok kişi için keyifli bir ortamı, güzel kokuları, duygu ve düşünce denizlerini, huzuru ve sessizliği çağrıştırıyor. Bu kez, kahve temalı kitaplar, yani kahve kitapları ile kitap-kahve ilişkisi blogumuza konuk oluyor.
Şimdi Oku

Barista Olmak: Püf Noktaları

Barista olmak kahve dükkânlarında veya kafe tarzı mekânlarda çalışan kişinin mesleğini ifade ediyor. Barista, İtalyanca kökenli bir sözcük. Kahve uzmanı veya kahve servis uzmanı anlamına geliyor. Barista, genellikle müşterilere kahve içecekleri hazırlamak, çeşitli kahve türlerini bilmek, kahve makinelerini kullanmak, süt köpürtmek ve kahve sunumunu düzenlemek gibi görevleri yerine getiriyor. Peki, barista olmanın püf noktaları?
Şimdi Oku

3. Nesil Kahve: Dalga Dalga Kahve

3. nesil kahve veya 3. dalga kahve son zamanlarda çok karşılaştığımız kavramlardan biri. 3. nesil kahveyi 1. ve 2. nesil kahveden ayıran ne? Bu yazımızda, kahve kültürü ve tüketiminin gelişimindeki farklı akımları tanımlamak için kullanılan nesil (dalga) konusuna değindik.
Şimdi Oku

Kitap Okuma Mekânları

Kitap okuma mekânları kişisel tercihlere, ruh haline ve zevklere bağlı olarak değişebilir. Sizin için en güzel okuma mekânı hangisi? Kitap okumak için keyifli ve huzurlu bir atmosfer sunan bazı mekânlar sıralanmak istense birçok mekâna ulaşılabilir. Kimisi kapalı kimisi açık alanları sever, kimisi orman kimisi deniz ister. Kitap okumak için en güzel mekânlar listesi bu yazımızda.
Şimdi Oku

Neden Kahve İçmeliyiz?

Kahve içmenin birçok potansiyel faydası var, ancak bireyden bireye değişen birçok faktör olduğunu unutmamak önemli. Peki, neden kahve? Günümüzde, özellikle kitap okuma etkinliği ile sık sık ilişkilendirilen, gerek günlük hayatta gerekse sosyal medyada birçok kez karşılaştığımız kahve çeşitli türleri ile insanları cezbetmeyi sürdürüyor.
Şimdi Oku

Kitap Kafe Nedir?

Kitaplarla kafe öğelerini bir araya getiren kitap kafeler, konuklarına kahve içerken kitap okuma veya satın alma imkânı sunuyor. Kitap kafeler genellikle rahatlatıcı bir atmosferde, sıcak içeceklerin ve lezzetli atıştırmalıkların yanında bir kitap koleksiyonu ile hizmet veriyorlar.
Şimdi Oku
Back to Top
TÜRKİYE'NİN kitap•kahve•doğa PLATFORMU

Shopping cart

Close

Sepette ürün bulunamadı.