Menu
FarmVanLife
Ürünler
Sepetim
Hesabım
Sidebar

Köy Hayatını Anlatan Romanlar

Köy hayatını anlatan romanlar okusaydık yine de köye göçmek, köyde yaşamak ister miydik acaba? Ya da köyde yaşam tutkumuz artar mıydı? Köy edebiyatının birbirinden değerli Türkçe eserlerini bu yazımızda sizin için derledik. Fakir Baykurt'tan Yaşar Kemal'e saygın yazarların kaleme aldığı romanlar köye dair duygu ve düşüncelerinizi şekillendirecek, belki köyde yaşama hayallerinizi gözden geçirmenize neden olacak.
Şimdi Oku

Doğada Kamp Malzemeleri Listesi

Doğada vakit geçirmeyi seven kamp tutkunları sorunsuz bir kamp için çadır, uyku tulumu, kamp ocağı gibi kamp malzemeleri listesi hazırlamalı. Kamp severlerin işini kolaylaştırmak için temel ihtiyaçlardan konfor sağlayan aksesuarlara uzanan uzunca bir kamp malzemeleri listesi bu yazımızda. Ayrıca, doğa kampınızı hem rahat hem eğlenceli kılacak ekstra ipuçlarını da unutmadık.
Şimdi Oku

WWOOF Nedir?

Küçücük bir bütçeyle dünyayı çiftlik çiftlik gezmenizi sağlayan, hatta dünyanın doğa aşıklarını dilerseniz çiftliğinize taşıyan WWOOF nedir? Organik Çiftliklerde Dünya Çapında Fırsatlar (Worldwide Opportunities on Organic Farms) ifadelerinin kısaltması olan WWOOF, organik çiftliklerde gönüllü olarak çalışmak isteyen insanlar ile bu tür çiftlik sahiplerini bir araya getiren uluslararası bir organizasyon ağı.
Şimdi Oku

Doğa Kitapları Yayımlayan Yayınevleri

Doğayı yaşamak, yaşayamıyorsa da okumak isteyenler için oldukça zengin bir doğa kitapları yayımlayan yayınevleri listesi hazırladık. TÜBİTAK Yayınları'ndan Can Yayınları'na, İletişim Yayınları'ndan Kolektif Kitap'a doğa kitapları yayımlayan çok sayıda yayınevinin yanı sıra popüler doğa kitapları sizi doğaya bir kez daha aşık edecek. O halde, hazırsanız bir başka kitap ve doğa yazımıza başlıyoruz.
Şimdi Oku

Airbnb ile Doğada Konaklamak

Doğada konaklamak isteyen deniz, orman, dağ ve göl aşıklarını Türkiye de dâhil birçok ülkede faaliyet gösteren Airbnb ile tanıştıralım. Ağaç evlerden küçük evlere (tiny house), glampinglerden dağ evlerine ve çiftliklere birçok doğada konaklama seçeneği sunan Airbnb gün geçtikçe daha fazla insanın ilgisini çekiyor. Peki, Airbnb nedir, nasıl kullanılır, nerede ve ne zaman konaklanılır? Hepsi yazımızda.
Şimdi Oku

Yeşil Pasaport ile Avrupa Doğa Turu

Avrupa doğa turu yapmak isteyen yeşil pasaport sahipleri, Avrupa'ya vizesiz seyahat edip Avrupa'nın eşsiz doğasını gönlünce keşfedebiliyor. Kimler yeşil pasaport alabilir, yeşil pasaport ile hangi Avrupa ülkelerine vizesiz giriş yapılabilir, Avrupa'nın hangi ülkelerinde hangi doğal güzellikler yeşil pasaport sahiplerini bekler gibi soruların cevapları ayrıntılarıyla yazımızda. Haydi, birlikte keşfedelim!
Şimdi Oku

Karavan Kahve Ekipmanları

Yeni yerler keşfetmeyi seven ve evini sırtında taşımayı alışkanlık haline getiren karavancılar için karavan kahve ekipmanları listesi burada. Deniz kıyısında bir gün batımını izlerken ya da uzun bir günün başlangıcını hoş bir tat ve kokuyla taçlandırmak isterken en çok ihtiyaç duyduğunuz şeylerden biri kahve. Kahve makinelerinden kahve değirmenlerine, kahve yedek parçalarına hepsi bu yazımızda.
Şimdi Oku

Popüler Kamp, Karavan Kitapları

Doğaya aşıksanız, kampa ve karavana bir başka ilgi duyuyorsanız, okumanızı önerdiğimiz popüler kamp, karavan kitapları sizin için burada! Hepimizin içinde az biraz kendimizi doğaya salma, doğanın sonsuz ışıltısını içimizde hissetme tutkusu mutlaka vardır. İçinde var olmak istediğimiz doğa hakkında kitaplarla bilgi sahibi olmak bizi hem pratiğe yaklaştırır hem de derinleştirir. O halde, başlıyoruz.
Şimdi Oku

Eskişehir Doğa Yürüyüşleri

Kültür ve sanat zenginliklerinin yanı sıra doğal güzellikleri ile de dikkat çeken Eskişehir, doğa yürüyüşleri için harika bir yer. Hem modern yaşamın hem tarihî dokunun iç içe geçtiği Eskişehir'de ister tek başına, ister farklı yürüyüş gruplarıyla doğanın tadını çıkarabilir, eşsiz deneyimler yaşayabilirsiniz. Şehir sakinlerini ve ziyaretçilerini doğasıyla büyüleyen Eskişehir'e bu kez doğa yürüyüşleri çerçevesinde bakalım.
Şimdi Oku

Kapadokya: Doğada Konaklama

Eşsiz jeolojik oluşumları, zengin tarihi ve kültürel mirasıyla bilinen Kapadokya, doğada konaklama meraklıları için de harika bir yer. İster sıradan bir turist olun, ister karavanınızla, bisikletinizle ya da çadırınızla gezin, Kapadokya'da size uygun bir doğada konaklama seçeneği mutlaka var. Peri bacaları ile meşhur Kapadokya'da ne kadar çok doğada konaklama alternatifi olduğuna şaşıracaksınız! Hepsi yazımızda.
Şimdi Oku

Üçgen Bungalov Evler: Yeni Trend

Yeni trend üçgen bungalov evler, genellikle üçgen şeklinde tasarlanmış, tek katlı ve doğal malzemelerle inşa edilmiş konutlardır. Doğal çevreye uyumlu bir tarzı yansıtan üçgen bungalov evleri sıklıkla tatil köylerinde veya doğa parklarında görmek mümkün. Yazımızda, üçgen bungalov ev nedir, bu evlerin temel özellikleri nelerdir, tatil için neden üçgen bungalov ev ve Türkiye'de neredeler sorularını cevaplıyoruz.
Şimdi Oku

Likya Yolu Nedir, Nasıl Yürünür?

Sıkça duyduğumuz Likya Yolu (Lycian Way) nedir? Likya Yolu, Fethiye'den Demre'ye uzanan, Türkiye'nin en ünlü ve en uzun mesafe yürüyüş rotası. Toplamda yaklaşık 540 kilometrelik bir mesafeyi kapsayan Likya Yolu'nu yürümek isterseniz, muhteşem manzaraların yanı sıra inanılmaz deneyimler sizi bekliyor. Peki, Likya Yolu nasıl yürünür, kaç gün sürer, nerede konaklanır? Hepsi yazımızda.
Şimdi Oku

İzmir’de Yapılabilecek Doğa Etkinlikleri

Türkiye'nin incisi İzmir, yapılabilecek doğa etkinlikleri bakımından inanılmaz zengin. Şirince, Foça, Dikilli, Sığacık, Karagöl, Bozdağ… Bitti mi? Bitmedi! İzmir'in eşsiz doğasında yapabileceğiniz zeytinlik ve sahil yürüyüşleri, kuş gözlemi, milli park ziyaretleri, denizinde ve körfezinde su sporları ve hatta dağlarında kayak size yaşadığınızı hissettirecektir. Hepsi bu yazımızda.
Şimdi Oku

Tatil İçin Köy Evi

Tatil için bir köy evi tercih etmek, sakinlik ve doğal güzelliklerin tadını çıkarmak isteyenler için harika bir seçenek! Köy evleri genellikle şehirlerden uzak, doğal ortamlarda bulunur ve dinlenmek ya da rahatlamak için mükemmel bir ortam sunar. Köy evi nedir, ne değildir, köy evlerinin artıları nelerdir, tatil için köy evi seçerken nelere dikkat etmeli? Cevaplar yazımızda.
Şimdi Oku

Yaralı Kuşa Ne Yapılır, Ne Yapılmaz?

Yaralı bir kuşla ilgilenmek hassas bir konu. Yaralı kuşa ne yapılır? Kuşa müdahale etmeden önce yaralanma derecesini ve türünü belirlemeli. Doğada, sokakta ya da evde yaralı bir kuş ile karşılaştığınızda ilk müdahale can kurtarabilir. Bu yazımızda, yaralı kuşa ne yapılır, ne yapılmaz, yaralı kuş için neresi aranır ve kuşlar neden yaralanır sorularına cevap arıyoruz.
Şimdi Oku

Tiny House Nedir, Ne Değildir?

Küçük ev veya tiny house, geleneksel evlerden küçük ve kompakt olan, minimal yaşam tarzını benimseyen kişiler için tasarlanmış konutlardır. "Tiny house nedir?" sorusunun yanı sıra "tiny house ne değildir?" sorusunu da cevapladığımız yazımızda, tiny house'ların temel özellikleri, tiny house maliyeti ve tiny house için yasal düzenlemeleri ele alıyoruz. Hazırsanız başlayalım!
Şimdi Oku

Çadır Kampı Nedir, Ne Gerekir?

Çadır kampı, genellikle doğal bir ortamda geçici olarak kurulan çadırlarda konaklamayı içeren bir açık hava etkinliği. Doğa severler, maceracılar ve dinlenmek isteyenler tarafından tercih edilen çadır kamplar oldukça trend. Çadır kampı nedir, çadır kamp için hangi ekipmanlar gerekir, güvenli ve ulaşılabilir bir çadır kamp yeri nasıl seçilir, çadır kamp maliyeti nedir sorularının cevabını irdeliyoruz.
Şimdi Oku

Akdeniz Karavan Kamp Alanları

Akdeniz karavan kamp alanları aradığınız tatil için eşsiz güzellikler sunuyor. Deniz, orman ya da bir dağ yamacı karavanınızla sizi bekliyor. Uygun karavan kamp alanını belirlemek tahmin ettiğinizden zor olsa da sizler için hazırladığımız Akdeniz karavan kamp alanları listesi işinizi hayli kolaylaştıracak. O halde, içinde birçok Akdeniz doğası barındıran karavan kamp alanı listemize birlikte göz atalım.
Şimdi Oku

Doğa Kampı Nedir, Nasıl Yapılır?

Doğa kampı, açık havada yapılan, tek başına veya başkalarıya doğal çevrede zaman geçirmeyi ve doğanın tadını çıkarmayı amaçlayan bir etkinlik. Doğa kampı etkinlikleri genellikle çadır, karavan veya hamak gibi taşınabilir konaklama birimlerinde yapılır. Kamp ateşi etrafında toplanarak yemek pişirme, hikâye anlatma veya sadece dinlenme gibi aktiviteler içerir. Doğa kampı nedir, nasıl yapılır? Daha fazlası burada.
Şimdi Oku

Doğa Tatili Önerileri

Doğanın içinde olmak, stresten uzaklaşmak, huzur bulmak ve taze havanın tadını çıkarmak isteyenlere doğa tatili önerileri sunuyoruz. Her şeyden önce, doğa tatili yapmak harika bir fikir! Yürüyüş yapmak, kamp kurmak, dağ bisikleti sürmek veya sadece doğanın güzelliklerini seyretmek gibi birçok aktiviteye katılabilirsiniz. Her mevsimde farklı güzellikleri olan doğada kendinizi ve zevklerinizi keşfedin.
Şimdi Oku

Doğada Hayatta Kalma Yolları

İçinizde karşı koyamadığınız bir doğa tutkusu varsa, doğada hayatta kalma yolları hakkında bilgi edinmek sizin için hayati önem taşıyor. Doğal ortamın zorluklarıyla başa çıkma becerisi gösterebilmek için olmazsa olmaz hayatta kalma bilgilerine birkaç adımda ulaşabileceğiniz gibi, doğada hayatta kalma kitapları ve filmleri bu öğrenme sürecini daha etkili ve keyifli kılabilir.
Şimdi Oku

Doğada Yalnız Yapılabilecek Etkinlikler

Kişisel keşif ve zihinsel dinginlik arayanları doğada yalnız yapılabilecek etkinlikler için buraya alalım. Doğada vakit geçirmenin faydaları? Elbette yazımızda bunun da ayrıntılı cevabını bulacaksınız. Şehrin koşuşturmacası içinde biraz nefes almak, doğayla tazelenmek ve belki de en önemlisi kendinizi dinlemek için doğada tek başına yapabileceğiniz birçok etkinlik bulunuyor. Gelin birlikte bakalım.
Şimdi Oku

Balkon Bahçesi İçin Öneriler

İçinde keyif yapabileceğiniz, hem güneşi hem yağmuru hissedebileceğiniz küçük ya da büyük bir balkon bahçesi için öneriler arıyorsanız buraya! "Balkon bahçesi nedir?" sorusunun cevabı ile başlayıp hoş bir balkon bahçesi için özel tavsiyelerde bulunuyor ve balkon bahçesinde ne tür mobilyalar kullanabileceğinizi tek tek sıralıyoruz. Doğayı evinize taşıyacak bir balkon bahçesi tasarımı için haydi yazımıza!
Şimdi Oku

Doğal Bitki Gübresi Kahve Telvesi

Kahve telvesi, doğal bitki gübresi olarak kullanılabilir. Azot, fosfor, potasyum, magnezyum içeren kahve telvesi bitkiler için çokça faydalı. Yanlış duymadınız! Fakat kahveyi bitki gübresi olarak kullanmadan önce dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var. Bu kez, "kahve telvesi nedir?" sorusuna, kahve telvesinin nasıl doğal bitki gübresi olarak kullanılabileceğine ve toprağa uygulama öncesi neler yapılması gerektiğine değindik.
Şimdi Oku

Deve Tabanı Bitkisi Bakımı İçin Tüyolar

Deve tabanı bitkisi (monstera deliciosa), özellikle evde süs bitkisi olarak popülerlik kazanan bir bitki türü. Geniş yapraklarıyla tanınıyor. Deve tabanları, doğal olarak Güney ve Orta Amerika yağmur ormanlarında yetişen, ancak dünya genelinde ev bitkisi olarak yetiştirilen bir bitki. Evde deve tabanı yetiştirmek isteyenler için bu bitkiyi tanıtıyor ve deve tabanı bitkisi bakımı için tüyolar veriyoruz.
Şimdi Oku

Doğada Kahve Keyfi: Neden, Nasıl?

Doğada kahve keyfi, insanlar için rahatlatıcı ve keyifli bir deneyim sunar. Doğanın güzellikleri arasında huzurla kahve içmek stresi azaltır. Zihinsel rahatlama başta olmak üzere insana iyi gelen mucizelerle dolu doğada kahve içme keyfi, aslında kolayca ulaşabileceğiniz bir eylem. Bu kez, doğa ve kahvenin tadını birlikte çıkarabileceğiniz doğada kahve keyfinin olumlu etkilerine ve nasıl yapılabileceğine değiniyoruz.
Şimdi Oku

Bitki Bakımı Atölyesi: Nasıl, Nerede?

Bitki bakımı atölyesi, katılımcılara bitkilerin nasıl yetiştirileceği ve bitki bakımının nasıl yapılacağı konusunda bilgi ve deneyim sunar. Bitki bakım atölyeleri genellikle bitki severler, bahçe tutkunları veya bitki bakımına ilgi duyan herkes için düzenlenir. Bu kez, bitki bakım atölyesi düzenlerken dikkate almanız gereken bazı önemli noktalara değindik ve bitki bakımı atölyelerine nerede katılabileceğinize dair tüyolar verdik.
Şimdi Oku

Botanik Kafeler: Yeni Trend

Botanik kafeler, genellikle, bitkileri ve yeşil dekorasyon unsurları öne çıkararak doğal bir atmosfer yaratmaya çalışan kafelerdir. Botanik kafelerde sıklıkla bitki desenli mobilyalar, saksı çiçekleri, duvarlarda bitki tabloları gibi öğeler bulunabilir. Dünyanın yeni trendi botanik kafelerin özellikleri, çevrenizdeki botanik kafelere erişim bu yazımızın odak noktasını oluşturuyor.
Şimdi Oku

Doğa Kitapları: Mavi, Yeşil Dünya

Doğa kitapları, genellikle doğa, çevre, ekoloji, biyoloji ve benzeri konularda bilgi veren ve doğayı anlamaya yönelik kitaplardır. Genel olarak mavi, yeşil dünyayı anlatan bu tür kitaplar doğa bilimleri, ekosistemler, bitki ve hayvan türleri, doğal yaşam döngüleri, ekolojik denge, biyolojik çeşitlilik gibi konuları kapsar. Bu kez konuğumuz doğa ve doğa kitapları.
Şimdi Oku

Doğa Temalı Kafe Tasarlamak

Doğa temalı kafe, misafirlerine şehir hayatının karmaşasından uzaklaşıp doğal bir ortamda rahatlama imkânı sunmayı amaçlayan bir mekân türü. Bu kafeler, iç tasarım, dekorasyon ve menü seçenekleri ile doğayı ve açık havayı yansıtmayı hedefliyor. Yeşil mekân bitkilerinin sıkça kullanıldığı doğa temalı bir kafe tasarlamak için neler gerekiyor? Bu sorunun cevabı yazımızda.
Şimdi Oku

Şehir ve Doğa: Zıtlıkların Dansı

Şehir ve doğa birlikte değerlendirildiğinde tam bir zıtlıkların dansı. Şehir gürültüyü temsil ederken doğa sessizliği temsil ediyor mesela. Diğer taraftan, şehirdeki kalabalıklar doğada kendini bireysel yalnızlığa, kuş seslerine, doğal zenginliğe ve hatta doğa terapisine bırakıyor. Yine de büyük şehirleri geride bırakıp kendimizi bir ömür doğaya bırakmak birçoğu için hâlâ çok zor bir seçenek.
Şimdi Oku

Köy Hayatı: Artılar, Eksiler

Köy hayatı, birçok kişi için sakinlik, doğayla iç içe olma ve topluluk bağları gibi birçok olumlu yön sunsa da bazıları için hiç cazip değil. Sınırlı iş imkânları, eğitim ve sağlık konusundaki kısıtlar ve zaman zaman ulaşım zorlukları köy hayatı yaşamak isteyenleri düşündüren noktalar. Köy hayatını artıları ve eksileriyle ele aldığımız yazıya gelin birlikte bakalım.
Şimdi Oku

Kitap Okuma Mekânları

Kitap okuma mekânları kişisel tercihlere, ruh haline ve zevklere bağlı olarak değişebilir. Sizin için en güzel okuma mekânı hangisi? Kitap okumak için keyifli ve huzurlu bir atmosfer sunan bazı mekânlar sıralanmak istense birçok mekâna ulaşılabilir. Kimisi kapalı kimisi açık alanları sever, kimisi orman kimisi deniz ister. Kitap okumak için en güzel mekânlar listesi bu yazımızda.
Şimdi Oku

Ege Karavan Kamp Alanları

Ege karavan kamp alanları doğa ile iç içe eşsiz tatil fırsatları sunuyor. Sahilde, ormanda birçok güzel karavan kamp alanı bulmak mümkün. Ancak, en güzel karavan kamp alanlarını belirlemek zor çünkü tercihlere göre değişebilir ve yeni kamp alanları ortaya çıkabilir. Yine de biz sizin için küçük bir en güzel Ege karavan kamp alanları derlemesi yaptık.
Şimdi Oku
Back to Top
TÜRKİYE'NİN kitap•kahve•doğa PLATFORMU

Shopping cart

Close

Sepette ürün bulunamadı.