Menu
FarmVanLife
Ürünler
Sepetim
Hesabım
Sidebar

Akdeniz Karavan Kamp Alanları

kitap•kahve•doğa
Akdeniz karavan kamp alanları hem karavanla hem de çadırla kamp yapmak isteyenler için ideal yerler.

Akdeniz karavan kamp alanları aradığınız tatil için eşsiz güzellikler sunuyor. Deniz, orman ya da bir dağ yamacı karavanınızla sizi bekliyor. Uygun karavan kamp alanını belirlemek tahmin ettiğinizden zor olsa da sizler için hazırladığımız Akdeniz karavan kamp alanları listesi işinizi hayli kolaylaştıracak. O halde, içinde birçok Akdeniz doğası barındıran karavan kamp alanı listemize birlikte göz atalım.

İşte, hafızanızdan silinmeyecek bir tatil fırsatı sunan Akdeniz karavan kamp alanları listemiz:

 1. Çıralı Karavan Kampı (Antalya)
  Çıralı, sakin bir atmosferi ve doğal güzellikleriyle bilinen bir sahil beldesi. Olimpos’u (Olympos) daha önce tatmış ve hayran kalmışsanız Çıralı karavan kamp alanları da sizi kesinlikle baştan çıkaracaktır.
 2. Kemer Karavan Kampı (Antalya)
  Kemer, turkuaz denizi ve yeşil doğasıyla ünlü. Burada bulunan karavan kamp alanları hem plajlara hem de şehir merkezine oldukça yakın.
 3. Kaş Karavan Kampı (Antalya)
  Kaş, tarihi dokusu ve harika manzaralarıyla sizi büyüleyecek. Karavan kamp alanları genellikle şehir merkezine yakın ve denize sıfır konumda.
 4. Datça Karavan Kampı (Muğla)
  Datça, sakin atmosferi ve doğal güzellikleriyle tanınıyor. Burada bulunan karavan kamp alanları genellikle doğa ile iç içe ve sessiz bir ortam sunar.
 5. Fethiye Karavan Kampı (Muğla)
  Fethiye, Ölüdeniz gibi ünlü plajlarıyla meşhur. Şehir merkezine veya plajlar yakın karavan kamp alanları bulabilirsiniz.
 6. Marmaris Karavan Kampı (Muğla)
  Marmaris, özellikle canlı gece hayatı ve güzel plajlarıyla ünlü. Şehir merkezinde konaklayarak gece hayatını da deneyimleyebileceğiniz gibi daha sakin sahil karavan kamp alanlarını da keşfedebilirsiniz.
 7. Alanya Karavan Kampı (Antalya)
  Alanya, tarihi kalıntıları ve plajlarıyla popüler bir turistik destinasyon. Alanya’da konaklayarak hem denizin tadını çıkarabilir hem de kültürel mekânları gezebilirsiniz.
 8. Bozyazı Karavan Kampı (Mersin)
  Bozyazı, doğal güzellikleri ve sakin atmosferiyle meşhur. Daha önce Mersin’de hiç tatil deneyimi yaşamadıysanız sizi şaşırtacak bir karavan tatili beklediğine emin olabilirsiniz.
 9. Side Karavan Kampı (Antalya)
  Side, antik kent kalıntıları ve plajlarıyla ünlü. Karavan kamp alanları sizi hem tarihsel doku ile tanıştıracak hem de Akdeniz’in tuzlu sularında serinlemenizi sağlayacak.
 10. Köyceğiz Karavan Kampı (Muğla)
  Köyceğiz, gölü ve çevresindeki doğal güzellikleriyle tanınır. Karavan kamp alanları genellikle göle yakın ve doğayla iç içe bir konumda yer alıyor.

Akdeniz karavan kamp alanları listemiz umarız size tatil planlarınız için bir nebze de olsa ipuçları sunmayı başarmıştır. Ola ki karavan kampınız için Akdeniz’i seçerseniz aşağıda sunduğumuz gezilecek, görülecek yerlere de uğramayı unutmayın. Hatta dilerseniz buralarda çadır kamp da kurabilirsiniz!

Akdeniz karavan kamp alanları hem karavanla hem de çadırla kamp yapmak isteyenler için ideal yerler.

Akdeniz’de Gezilesi Yerler

Akdeniz bölgesinde birçok gezilesi yer var. Sadece karavanla değil çadırınızla da bu gezilesi yerlerde bulunan kamp alanlarının keyfini sürmeniz mümkün. İşte, Akdeniz’in en popüler ve beğenilen gezilesi yerlerinden bazıları:

 1. Olimpos (Olympos)
  Antalya’nın güneybatısında bulunan Olimpos tarihi kalıntıları, sakin atmosferi ve doğal güzellikleriyle ünlü. Ayrıca, Olimpos Milli Parkı içinde yer alan bu bölge, çadır kampı ve ahşap bungalovlar gibi konaklama seçenekleri sunar.
 2. Kelebek Vadisi (Butterfly Valley)
  Fethiye yakınlarında bulunan bu Kelebek Vadisi eşsiz doğal güzellikleriyle meşhur. Yüksek kayalıklar arasında gizlenmiş olan bu vadi, özellikle çadır kampı yapmak isteyen doğa severler için harika bir seçenek.
 3. Kabak Koyu
  Fethiye yakınlarındaki Kabak Koyu, turkuaz denizi ve çevresindeki yeşilliklerle meşhur. Burada, deniz kıyısında ya da ormanlık alanlarda çadır kurarak konaklayabilirsiniz.
 4. Gelidonya Burnu
  Antalya’nın Kumluca ilçesinde bulunan Gelidonya Burnu, özellikle eşsiz manzaraları ve doğal güzellikleriyle dikkat çekiyor. Bu bölgede çadır kampı yaparak Akdeniz’in muhteşem manzarasının tadını çıkarabilirsiniz.
 5. Phaselis
  Antalya’nın Kemer ilçesinde bulunan Phaselis Antik Kenti, tarihi ve doğal güzellikleriyle ünlü. Burada çadır kampı yaparak hem antik kenti keşfedebilir hem de denizin keyfini çıkarabilirsiniz.
 6. Köprülü Kanyon
  Antalya’nın Manavgat ilçesinde bulunan Köprülü Kanyon Milli Parkı, genellikle doğa sporları ve doğa yürüyüşleri ile tanınıyor. Bu bölgede çadır kampı yaparak doğanın tadını çıkarabilirsiniz.
 7. Göynük Kanyonu
  Antalya’nın Kemer ilçesinde bulunan Göynük Kanyonu, doğal güzelliği ve trekking rotalarıyla tanınıyor. Bu bölgede çadır kampı yaparak özellikle kanyonun muhteşem manzarasının keyfini çıkarabilirsiniz.

Akdeniz, bu yaz kamp yapmak için aradığınız seçeneği size sunacaktır. Bununla birlikte, eğer sıcak denizlere değil de biraz daha serinlere gitmek isterseniz Ege karavan kamp alanları listemizi de gözden geçirmenizi öneririz. Tercihiniz ne olursa olsun şimdiden sağlıklı, huzurlu ve mutlu tatiller!

Doğa kitapları, doğayı veya çevreyi konu alan doğa temalı kitaplardır.


  Tags: , , ,
  Back to Top
  TÜRKİYE'NİN kitap•kahve•doğa PLATFORMU

  Shopping cart

  Close

  Sepette ürün bulunamadı.