Menu
FarmVanLife
Ürünler
Sepetim
Hesabım
Sidebar

Köy Hayatını Anlatan Romanlar

Köy hayatını anlatan romanlar okusaydık yine de köye göçmek, köyde yaşamak ister miydik acaba? Ya da köyde yaşam tutkumuz artar mıydı? Köy edebiyatının birbirinden değerli Türkçe eserlerini bu yazımızda sizin için derledik. Fakir Baykurt'tan Yaşar Kemal'e saygın yazarların kaleme aldığı romanlar köye dair duygu ve düşüncelerinizi şekillendirecek, belki köyde yaşama hayallerinizi gözden geçirmenize neden olacak.
Şimdi Oku

Doğa Kitapları Yayımlayan Yayınevleri

Doğayı yaşamak, yaşayamıyorsa da okumak isteyenler için oldukça zengin bir doğa kitapları yayımlayan yayınevleri listesi hazırladık. TÜBİTAK Yayınları'ndan Can Yayınları'na, İletişim Yayınları'ndan Kolektif Kitap'a doğa kitapları yayımlayan çok sayıda yayınevinin yanı sıra popüler doğa kitapları sizi doğaya bir kez daha aşık edecek. O halde, hazırsanız bir başka kitap ve doğa yazımıza başlıyoruz.
Şimdi Oku

Popüler Kamp, Karavan Kitapları

Doğaya aşıksanız, kampa ve karavana bir başka ilgi duyuyorsanız, okumanızı önerdiğimiz popüler kamp, karavan kitapları sizin için burada! Hepimizin içinde az biraz kendimizi doğaya salma, doğanın sonsuz ışıltısını içimizde hissetme tutkusu mutlaka vardır. İçinde var olmak istediğimiz doğa hakkında kitaplarla bilgi sahibi olmak bizi hem pratiğe yaklaştırır hem de derinleştirir. O halde, başlıyoruz.
Şimdi Oku

İstanbul’un Ünlü Kitabevleri

Tarihin, sanatın ve edebiyatın şehri İstanbul, aynı zamanda, her gün dolup taşan birbirinden zengin içerikli kitabevleri ile de ünlü. İstanbul sokaklarında gezinirken kendinizi bir anda felsefeden sanata, tarihten edebiyata binlerce kitapla dolu bir kitabevinde bulabilirsiniz. Hatta biraz şanslıysanız mis gibi kahve kokuları eşliğinde bir kitaba dalıp gidebilirsiniz. Bu kez yazımızın konusu, İstanbul'da ünlü kitabevleri.
Şimdi Oku

İstanbul’da Popüler Kitap Kafeler

Kendinizi iyi hissetmenizi sağlayan birçok güzelliği içinde barındıran İstanbul, popüler kitap kafeler bakımından da oldukça zengin. Hem yerli hem de yabancı kitapları okuma, satın alma ve hatta takas etme imkânı sunan İstanbul'un kitap kafeleri, sakin bir ortamda kahve veya çaylarınızı yudumlama fırsatı da sağlıyor. İstanbul'un farklı semtlerinde bulunan bu kitap kafeleri yazımızda mercek altına aldık.
Şimdi Oku

Dünyanın En Büyük Kütüphaneleri

Okumayı, araştırmayı ve yeni bilgiler keşfetmeyi seviyorsanız dünyanın en büyük kütüphaneleri hangileridir ve nerededir, bilmek istersiniz. Milyonlarca eseri içinde barındıran bu devasa kütüphaneler her yıl çok sayıda kitap meraklısını ağırlıyor. Avrupa'dan Amerika'ya, Rusya'ya uzanan dünyanın en büyük kütüphanelerini sizin için derledik ve hepsi için ilginizi çekebilecek notlar düştük.
Şimdi Oku

Kitap Terapisi Nedir, Ne İşe Yarar?

Kitap terapisi (bibliyoterapi) nedir? Bireylerin duygusal, zihinsel veya ruhsal sağlıklarını iyileştirmek için kitapların kullanılmasıdır. Kitap terapisinde, okuma yoluyla bilgi edinme, kişisel gelişim, duygusal keşif ve duygusal iyileşme için bir araç olarak kitaplara başvurulur. Antik çağlardan beri var olan kitap terapisi kişiye birçok fayda sağlar. Peki, kitap terapisi nedir, ne işe yarar, nasıl uygulanır? Buyurun yazımıza.
Şimdi Oku

Okuma Alışkanlığı Nasıl Kazanılır?

Birçok insan okumak için yanıp tutuşsa da okuma alışkanlığı nasıl kazanılır, okumaya nereden başlanır bilemediği için düzenli kitap okuyamaz. Kültürel zenginliğin yanı sıra hayal gücü ve yaratıcılığı geliştiren, zihinsel ve ruhsal dinlenme sağlayan kitap okuma alışkanlığı kazanmak için yapmanız gereken çok basit. Bu yazımızda, okuma alışkanlığı ile birlikte hangi kitapları okumakla başlayabileceğinize dair tüyolar bulacaksınız.
Şimdi Oku

Evde Kitaplık Oluşturmak İçin Tüyolar

Evde kitaplık oluşturmak hem size hem de sevdiklerinize iyi gelebilir. Kitaplarla dolu bir raf, sadece görüntüsüyle bile sizi rahatlatacaktır. Elbette kitapların kitaplıkta kalmayıp düzenli olarak okunması çok daha büyük bir yarar sağlar. Peki, evde kitaplık oluşturmak için nasıl bir yol izlenebilir? Evde oluşturulan kitaplığın kime, nasıl faydası olabilir? "Kitaplık nedir?" sorusu ile başlayıp cevaplayalım.
Şimdi Oku

Kitap Partisi: Neden, Nasıl, Nerede?

Kitap partisi düzenleme fikri ilk bakışta biraz tuhaf gelebilir. Oysa, kitap partileri kültürel bakımdan ileri ülke ve şehirlerde çok yaygın. İnsanlarla kaynaşmanızı, yeni dostluklar kurmanızı ve bütün bunları yaparken eğlenip şeyler öğrenmenizi sağlayan bir kitap partisini ev ortamında, kapalı bir mekânda ve hatta doğada düzenleyebilirsiniz. Neden, nasıl ve nerede kitap partisi? Gelin birlikte bakalım.
Şimdi Oku

Kitap Okuma Atölyesi ve Mekânları

Kitap okuma atölyesi, kitap severlerin birlikte belli bir kitabı okuyup üzerine tartıştıkları ve düşüncelerini paylaştıkları bir etkinlik. Kitap okuma kültürünü geliştirmenin yanı sıra düşünce ve görüşlerin paylaşıldığı, edebiyat bilgisinin artırıldığı kitap okuma atölyeleri, aynı zamanda, sosyal bağlar kurmanızı sağlıyor. Bu yazımızda, kitap okuma atölyesi düzenlemenin adımlarına ve mekânlarına göz atıyoruz.
Şimdi Oku

Doğa Kitapları: Mavi, Yeşil Dünya

Doğa kitapları, genellikle doğa, çevre, ekoloji, biyoloji ve benzeri konularda bilgi veren ve doğayı anlamaya yönelik kitaplardır. Genel olarak mavi, yeşil dünyayı anlatan bu tür kitaplar doğa bilimleri, ekosistemler, bitki ve hayvan türleri, doğal yaşam döngüleri, ekolojik denge, biyolojik çeşitlilik gibi konuları kapsar. Bu kez konuğumuz doğa ve doğa kitapları.
Şimdi Oku

Kahve Temalı Kitaplar: Kitap ve Kahve

Kahve temalı kitaplar, özellikle kitap ve kahve birbiri ile uyumlu iki aşığa dönüştüğünden beri daha çok ilgi görmeye ve okunmaya başladılar. Ayrıca, kitap ve kahve, birçok kişi için keyifli bir ortamı, güzel kokuları, duygu ve düşünce denizlerini, huzuru ve sessizliği çağrıştırıyor. Bu kez, kahve temalı kitaplar, yani kahve kitapları ile kitap-kahve ilişkisi blogumuza konuk oluyor.
Şimdi Oku

Neden Felsefe Kitapları?

Neden felsefe kitapları? Felsefe okumak, bireyin düşünsel yeteneklerini ve problem çözme becerisini geliştirmek gibi yararlar sağlıyor. Felsefe kitapları, felsefi düşünceleri ve konuları ele alan, genellikle derinlemesine analizler ve tartışmalar içeren eserler olarak biliniyor. Bu yazımızda, "Neden felsefe?" sorusunu irdeliyor ve popüler felsefe kitaplarını inceliyoruz.
Şimdi Oku

Kitap Okuma Mekânları

Kitap okuma mekânları kişisel tercihlere, ruh haline ve zevklere bağlı olarak değişebilir. Sizin için en güzel okuma mekânı hangisi? Kitap okumak için keyifli ve huzurlu bir atmosfer sunan bazı mekânlar sıralanmak istense birçok mekâna ulaşılabilir. Kimisi kapalı kimisi açık alanları sever, kimisi orman kimisi deniz ister. Kitap okumak için en güzel mekânlar listesi bu yazımızda.
Şimdi Oku

Yeni Yıl Temalı Kitaplar

Yeni yıl temalı kitaplar okumak isteyenleri bu yazımıza bekliyoruz. Keyifli bir okuma için yılbaşı temasını işleyen kitaplar mı arıyorsunuz? Yeni yılı konu alan kitaplar, genellikle yeni yıl kutlamalarını ve insanların yeni yıla dair deneyimlerini işliyor. Okumalarınızı renklendirebilecek bu geceye özgü kitapları ve türleri gelin birlikte görelim.
Şimdi Oku

Yılbaşı Gecesi Kitap Önerileri

Yılbaşı gecesi kitap önerileri yeni yıla girerken gecenizi daha keyifli ve eğlenceli hale getirmeyi amaçlıyor. Yeni yıla yeni kitapla girmek? Yepyeni bir yıla hazırlandığımız bu geceyi ister tek başınıza ister sevgilinizle isterse arkadaşlarınız veya ailenizle geçirin, seçeceğiniz güzel bir kitap yılbaşı gecesini unutulmaz kılabilir. Yılbaşı gecesi okunabilecek kitaplar ile ilgili yazımıza gelin birlikte göz atalım.
Şimdi Oku

Kitap Okumanın Faydaları Neler?

Kitap okumak başlı başına keyifli bir faaliyet olsa da şüphesiz bundan çok daha fazlası. Peki, kitap okumanın faydaları neler? Bazen hayal kurduran, bazen düşündüren, bazense sadece güldüren kitaplar hayatımıza birçok alanda olumlu katkı sağlıyor. Bu yazımızda, kitap okumanın faydalarının yanı sıra kitap okumak için en ideal ortamları birlikte keşfediyoruz.
Şimdi Oku

Kitap Kafe Nedir?

Kitaplarla kafe öğelerini bir araya getiren kitap kafeler, konuklarına kahve içerken kitap okuma veya satın alma imkânı sunuyor. Kitap kafeler genellikle rahatlatıcı bir atmosferde, sıcak içeceklerin ve lezzetli atıştırmalıkların yanında bir kitap koleksiyonu ile hizmet veriyorlar.
Şimdi Oku
Back to Top
TÜRKİYE'NİN kitap•kahve•doğa PLATFORMU

Shopping cart

Close

Sepette ürün bulunamadı.